Lehola-Lembitu mängudel saadi punktilisa kolmel võistlusalal

20. juuli 2016

Laupäeval, 16. juulil toimus Suure-Jaani valla Kootsi külaplatsil Lehola-Lembitu mängude võistluspäev valla küladele. Päikseline suvepäev tõi kokku sadu spordisõpru, kes oma küla eest võistlustulle asusid, paljudel peredki toetamas. Lehola-Lembitu mängude arvestuses selgitati valla külade parimad õhupüssist laskmises, jalgrattakrossis ja suvepäevade aladel (pendelteatejooks, saapavise, noolevise, sopsuvise, pimevõrkpall ja sangpommi tõstmine).

Õhupüssi laskmine oli väga osalejaterohke ja tasavägine. Naisi oli võistlustules kokku 17 ja kuldse medali viis Sürgavere külla 45 punktiga Kaia Kindlam. Teise koha saavutas 33 punktiga Kildu esindaja Kätlin Ulk ja kolmanda koha saavutas Malle TiirussonAimla külast 31 punktiga. Meestest haaras püssi kokku 47 osalejat. Võistlus oli ülipõnev ja võitajana väljus siin 43 punktiga Alvar Sepp Lõhavere/Kõidama esindusest. Teise koha saavutas Aimla esindaja Ilmar Labi 42 ja kolmanda koha Eero AnimägiKõidma esindajana samuti 42 punktiga. Külade arvestuses said esikohapuntid nii Aimla kui ka Sürgavere küla. Kolmanda koha hõivas Kildu küla esindus.

Rattakrossis oli võistlemas 35 osalejat. Medaleid jagati kokku seitsmes erinevas võistlusklassis. Tüdrukute arvestuses oli kiireim rattur Meriliyn Sarikas Olustverest. Poiste parim oli samuti Olustvere rattur Paul Mikk. Naiste esikoha viis Sürgaverre Birgit Murumägi. Naisveteranide klassis võidutses samuti Olustvere rattur Karin Mikk. Meeste arvestuses näitas ülekaalu Põhja Suure-Jaani rattur Rain Kuresoo. Meesveteranide esimesse vanuserühmas pani oma tugevuse kindlat maksma Kildu rattur Alo Järve. Meesveteranide teises vanuserühmas võidutses Olustvere rattur Hillar Pesti. Külade arvestuses edestas teisi Kildu küla. Teise koha saavutas Olustvere ja kolmanda kohaga lõpetas Kõidama esindus.

Külade suvepäeva arvestusse läks kokku 6 ala (pendelteatejooks, saapavise, noolevise, sopsuvise, pimevõrkpall ja sangpommi tõstmine).

Pendelteatejooksus oli võistlemas 5 võistkonda. Ülipõneva võistluse võitis Kildu I võistkond Sürgavere ja Põhja Suure-Jaani ees. Pimevõrkpallis oli samuti võistlustules viis võistkonda. Ülipingelisest võistlusest väljus võitjana samuti Kildu esindus Olustvere ja Aimla võistkondade ees. Kõige mehisema võistluse sangpommi rebimise võitis Kildu külastNeeme Univer 37 korraga. Teise koha sai Kootsi esindaja Raivo Roosi 35 korraga ja kolmanda koha Enriko Kruuse Kildu külast32 korraga. Sopsuviskes võidutses naistest Helen Akenpärg, kes esindas Lõuna Suure-Jaanit. Teine ja kolmas koht selgitati kordusvisetega. Hõbedaga läks koju Ann Randmäe Aimla esindusest ja pronksiga Laura Rink samuti Aimla võistkonnast. Meeste arvestuses oli parim viskaja Toomas Kukk Sürgavere külast, edestades JanarLeemetit Olustvere võistkonnast. Kolmanda koha viis kodukülla Kildu esindaja Anti Raid.

Nooleviskes võitis naiste arvestuses oma ema ees võistluse Eveli Adams. Teise koha saavutas Ene Adams Kildu külast. Kolmanda koha medal läks Põhjaka külla Jaanika Udamile. Meeste arvestuses võitis nooleviske Olustvere võistkonna esindaja Janno Leemet. Teise koha saavutas Põhja Suure-Jaani võistleja Andres Ibrus ja komanda koha saavutas Kõidama küla esindaja Tanel Kuusik.

Saapaviskes võidutses naistest Ann Randmäe Aimla esindusest, teise kohaga lõpetas võistluse Katre Pesti, kes omakorda edestas oma õde Virge Pestit Olustvere esindusest.

Meeste saapaviske kolmikvõit läks Kildu külla. Kulla võitis Erki Adams. Teise kohaga lõpetas Alo Järve, kes  omakorda edestas Valeri Stepanovit.

Üldkokkuvõttes võitis külade suvepäeva Kildu esindus. Teise koha saavutas Sürgavere küla ja kolmanda koha Olustvere.

Täname kõiki osavõtjaid, korraldajaid, kaasaelajaid ja õnnitleme võistluste parimaid!