Parimad noored maletajad on selgunud

21. märts 2018

Põhja-Sakala lahtistel noorte kiirmale meistrivõistlustel peeti 20. märtsil Suure-Jaani noortekeskuses viimane, 10. voor. Malelaua taga istus kogu turniiri jooksul kokku 28 noort maletajat. Lõpetamisel tänati kõiki osalejaid ja tunnustati parimaid tüdrukuid, parimaid algklasside mängijaid ja 6 parimat mängijat kogu turniirilt. Turniiri võitis Lahmuse Kooli esindaja Jan Kaasik 171 punktiga, teise koha saavutas Viljandi Huvikooli esindaja Hugo Soo 159 punktiga ja kolmanda kohaga lõpetas Suure-Jaani kooli esindaja Henry Tikut 157 punktiga. Kuue hulka võitlesid ennast Tanel Männik 129 punktiga, Antonio Ibrus 128,5 punktiga ja Aleksander Kõrts 128,5 punktiga. Turniiri parim tüdruk oli 142 punktiga Viljandi Huvikooli tüdruk Maarja Kährik. Talle järgnes Lahmuse kooli esindaja Mirtel Treumuth 72 punktiga ja kolmandana lõpetas turniiri Anne Marie Õmblus Viljandi Huvikoolist 55,5 punktiga. Kõige väiksemate mängijate arvestuses võitis Viljandi Huvikooli esindaja Anton Aavik 111 punktiga, teise koha saavutas samuti Viljandi Huvikooli esindaja Aksel Aavik 91,5 punktiga ja kolmanda koha Eke Elmer Hani samuti Viljandi Huvikoolist 72 punktiga. Õnnitleme parimaid ja täname kõiki osalejaid! Suurimad tänud peakohtunik Jüri Hansenile!