Põhja-Sakala meeskonnale turniirivõit!

25. märts 2019

Pühapäeval Tallinnas jalgpalli liidu sisehallis peetud Ellmann Cup’il madalamate liigade võistkondadele osales kokku 16 võistkonda, kes olid jagatud nelja alagruppi.

Põhja-Sakala meeskond suutis oma alagrupis võtta viigi Tori Põrgulistelt 0:0 ja kaks võitu. Võidud Maksatransport tiimilt 4:2 (väravad: Riho 3 ja Olger) ning eelmise aasta sama turniiri võitnud Saku Sportingult 4:0 (Riho 2, Reiko, Olger). Alagrupi viimases mängus vigastas end Kaido Kaljula, kes turniiril edasisest mängimisest oli sunnitud loobuma.

Võit alagrupis viis veerandfinaalis kokku JK Loo meeskonnaga, kellest oldi üle 5:0 (Riho 2, Reiko, Sander, Margo).

Poolfinaali vastase FC Reaaliga oli mäng tasavägisem. Jäime mängu u 10-minutil kaotusseisu 0:1. Kaks minutit enne mängu lõppu teenitud penalti realiseeris Riho, Seis viigistus ja viigiga mäng lõppes. Järgnes penaltiseeria.

Turniiriformaadis oli 3 penaltilööjat, kui seis viigiline, lüüakse penalteid nö esimese eksimuseni. Kaheksa lööja järel viigilise tulemuse korral visatakse kulli-kirja, et selgitada mängu võitja.

Penaltiseeria jõudis võrdselt löödud väravatega seisuni 5:5 (Riho, Margo, Reiko, Ainar, Olger). Vastane alustas karistuslöökide seeriat ja kuues lööja eksis oma löögiga, millega saatis palli väravast mööda.
Põhja-Sakala meeskonna lööja Kaido Heinsalu oli eksimatu, saatis nahkkuuli väravavõrku millega lõpetas penaltiseeria 6:5 võiduga.

Pääs finaali oli tagatud. Ees ootas vastasseis turniiri võidu nimel Tallinna FC Eston Villaga. Finaal oli mõlemale meeskonnale raske, kuna pikk turniiripäev nõudis oma. Meeskonnad otsisid vastase murdehetke. Mängu esimeses pooles vastase värava all tekkinud saginas suutis Olger palli vastase väravasse sokutada, edu 1:0. Paar minutid hiljem virutas mänguvahendi pommlöögiga vastase puurivahi väravasse taha allnurka Ainar, seisuks 2:0. Aeg kulges ja vastased said mõningase initsiatiivi. Saadud karistuslöögi meie karistusalast u 7m kaugusel mängisid villakad osavalt lahti ning realiseerisid võimaluse, seisuks 2:1. Finaal sellise tulemusega lõppes ning Põhja-Sakala meeskonnale turniirivõit!

Turniiri resultatiivseima mängija tiitli pälvis Riho Domberg 9 väravaga (Põhja-Sakala).