Suusatamises võidutses Kildu esindus

27. veebruar 2018

Pühapäeval, 25.  veebruaril, pärast  Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist, mindi juba sportlikult edasi.  Tääksi radadel toimusid  45. Lehola-Lembitu mängud murdmaasuusatamises. Külma ilma kartusest hoolimata oli osalejaid lausa  40 ja võistlus sai üliäge. Esmalt läksid rajale mehed ja kindlalt võttis kulla Rain Kuresoo, hoolimata faktist, et jõudis rajale otse Pyeongchangist olümpiaradadelt. 40+ vanuseklassis võidutses Alo Järve ja Ilmar Kõvatomas sai kulla kaela 50+ vanuseklassis. Parim naine oli Birgit Murumägi, 35+ vanuseklassis võitis Katrin Juurak ning 45+ vanuseklassis võidutses Kätlin Ulk.  Nooremate tüdrukute hulgas viis esikoha koju Lenna Purga ja vanematest tüdrukutest Margit Murumägi. Nooremate poiste arvestuses oli parim Kristjan Maiste ja vanemate poiste arvestuses Jarmo  Randmäe. Teatesõiduss edestas kõiki Kildu I võistkond, teise kohaga lõpetas Sürgavere esindus ja kolmandana Kildu II võistkond. Kõige kaasahaaravam oli siiski kohapeal loodud uue võistlusklassi e 4-5aastaste nunnude võistlus, kus stardis oli 3 tulevikulootust. 1,8 km raja läbisid edukalt Jaan Hiiemäe, Gertrud Vaher ja Mikk Ruben Paesalu.  Väikesed vaprad suusatajad said kaela originaalsed Lehola-Lembitu mängude medalid. Lehola –Lembitu mängude arvestuses võitis suusatamise Kildu esindus 221 punktiga, teise koha viis koju Sürgavere esindus 183 punktiga ja kolmanda koha saavutas Aimla esindus 120 punktiga. Neile järgnesid Kõidama ja Lõuna Suure-Jaani , kes mõlemad kogusid 63 punkti. Punktid said tabelisse veel Põhja Suure-Jaani, Vastemõisa ja Olustvere esindused.  Tänu korraldusmeeskonnale – Aino, Anneli, Aivar, Anu ja suurimad tänud Margusele suurepäraste radade eest!