39. Eesti linnade suvemängud

7. juuli 2014

28.-29. juunil 2014 osalesid Suure-Jaani sportlased 39. Eesti linnade suvemängudel Viljandis.
Osaleti 9 alal ja saavutati kokkuvõttes väiksemate linnade arvestuses (kuni 10 000 elanikku) 7. koht. Parima kohaga lõpetasid võistluse kergejõustiklased, kes saavutasid 5. koha, petankivõistkond lõpetas 8. kohaga, tennis saavutas 9. koha, meeste võrkpall 9. koha, jalgrattakross ja mälumäng 10. koha, naiste võrkpall ja orienteerumine 11. koha. Oma panuse andis lõpptulemusse ka vallavanem Tõnu Aavasalu, kes osales omavalitsusjuhtide võistlusel.
Suurim medalisaak tuli kergejõustikus – kokku 15 medalit. Ka jalgrattur MIHKEL RONIMOIS saavutas meeste arvestuses hõbemedali.
Kergejõustikus võitis kettaheites kulla KÄTLIN TÕLLASSON, kuulitõukes oli ta teine. HELI TORIM viis koju kolm pronksi – 400 m, 1500 m jooksus ja kuulitõukes. AAVE HOMMIK näitas suurepäraseid tulemusi, võites kaks kulda – odaviskes ja kettaheites. SILJA MIKK oli 100 m ja 400 m jooksus teine ning 1500 m jooksus võitis kuldmedali. Teise koha saavutas kaugushüppes ENE ADAMS ja LIILIA SEPP NVII vanuseastme kettaheites. Samuti tegi hõbedase jooksu MVI vanuseastmes 3000 m ENNO TORIM. RAIVO NÕMM lõpetas kolmanda kohaga 5000 m jooksu ja TAMBET SOVA täiendas kullavaru MVII vanuseastme kuulitõuke võiduga.
Suure-Jaani vallavalitsus tänab kõiki sportlasi, kes esindasid meid suvemängudel!