Jokioise valla noorte suvelaager toimus Sürgaveres

28. juuni 2012

25. juunil saabus Sürgavere Spordihoonesse 24 noort inimest Soomest Jokioise vallast. Suure-Jaani valla sõprusvalla noored ja noortejuhid olid esmakordselt Eestis oma suvelaagrit tegemas.

Head suhted Jokioise ja Suure-Jaani valla noorsootöötajate vahel olid juba talvel loodud ning oli õige aeg tegudeni jõuda – korraldada esimene noortevahetus. Põhjanaabrid andsid meile vabad käed, et meelepärane programm kokku panna ning Suure-Jaani valla noorsootöötajad otsustasid pakkuda sõpradele sellise laagri, nagu me pakume ka oma valla noortele –  meeleoluka ja seiklusterohke.

Soome noortele pakkusid seltskonda ja ühistegevusi  ka meie valla noored, kes osalesid õhtuses meelelahutusprogrammis ning suhtlesid aktiivselt Jokioise noortega. 

Nelja siinoldud päeva jooksul  võeti mõõtu sportmängudes, kohtuti vallavanemaga, tutvuti Suure-Jaani  Gümnaasiumi ja Olustvere lossi kodadega. Ühiselt käidi Soomaal kanuumatkal ja mängiti Suure-Jaani Noortekeskuse vabaajaväljakul  sportlikku paintballi.  Julguse sai proovile panna ka Valma Seikluspargis kõrgseiklusrajal ronides.  Meeleolukas lõpuõhtu toimus Pärna puhketalus. Soomlased olid laagriga väga rahul ning ootavad järgmisena  Suure-Jaani valla noori endale külla.

Suure-Jaani ja Jokioise valla noored esimesel laagripäeval

Foto: Mati Sereda