Kodukandipäevade spordiprogramm 4. augustil

6. august 2018

Tänane kodukandipäevade spordiprogramm oli tihe. Varahommikul alustas 20 kalameest ja 7 naissoost kalapüüdjat 45. Lehola-Lembitu mängude kalapüügivõistlust. Sedakorda oli Suure-Jaani järv lahke, sest kokku püüti välja lausa 27 kg kala. Naistest naeratas kalaõnn kõige rohkem Eleriin Vungile Sürgaverest, kelle saak kaalus 1,5 kg, teise koha pälvis Marlen Silm Kõidamalt ja kolmanda Karmen Saar Kildult. Meestest võidutses Sander Pelt koguni 89 kalaga kogukaaluga 4 kg. Teine koht läks Võhma mehele Raivo Varesele ja kolmanda koha saavutas Edvin Luum Lõuna Suure-Jaanist. Kokkuvõttes võitis Kõidama esindus Sürgavere ja Kildu ees.
31. Vanade Olümpiaalade võistlusel tuli osalejatel võidelda nii äikese kui paduvihmaga. Eriline kiitus kodukoha sportlastele, kes medalile jõudsid! Ekstreemseima võistluskogemuse said 5 miili jooksus võitja Rait Valdstein ja teisena lõpetanud Kristo Korell, keda välgunooled ega padusadu rajalt ei heidutanud. Heitealadel jättis 2 medalit koju Janar Leemet, noorte arvestuses tegid puhta töö kolme kullaga Anett Joandi ja Andero Tabur.
Järvejooksus oli osalejaid hulgi nii Tillude, laste kui ka täiskasvanute vanuseklassis. Kõidama sulgpalliturniiri võitis naistest Marlen Silm ja meestest Kalev Sengbusch.