Kokkuvõte petangisuvest Võhmas

5. september 2018

Märkamatult saab suvest sügis ning on aeg Võhma petankerite  10. hooaja tegemistest huvilistele ülevaade anda. Et kõik kirja saaks, tuleb piirduda statistikaga.

  • Seitsme-etapilises Võhma karikasarjas mängitakse iga kord loositud paaridena. Seitsmest etapist kuluvad lõpparvestuseks ära viis parema tulemusega lõppenut. Kolm parimat olid tänavu Raivo Ignatov, Ivan Ignatov ja Eerik Veski.
  • Võhma meistrivõistlustel üksikmängus olid parimad Raivo Igantov, Ilmar Roosioks ja Mati Tiirmaa.
  • Võhma meistrivõistlustel paarismängus said esimeseks Raivo Ignatov ja Ivan Ignatov, neile järgnesid Toivo Ilves ja Avo Hillermaa ning Ando Saar ja Hillar Puskar.
  • Võhma meistrivõistlused triodele võitsid Ilmar Roosioks, Ivan ja Raivo Ignatov, teiseks tulid Ando Saar, Indrek Kaalep ja Eerik Veski ning kolmandaks Toivo Ilves, Mauno Mill, Avo Hillermaa.

Juulis toimusid Võhma Linnapäevade meistrivõistlused triodele. Särasid taas Raivo Ignatov, Ivan Igantov ja Ilmar Roosioks. Teise koha said Hillar Puskar, Marek Kongas ja Tambet Laur. Kolmas koht jäi kolmikule, milles mängisid Toivo Ilves, Kaido Pung ja Avo Hillermaa.

  • Lehola-Lembitu mängude petangivõistlus, mille raames selgitati ka Põhja-Sakala valla meister naiste ja meeste hulgas, leidis sel suvel samuti aset Võhma väljakutel. Naiste võistluses moodustasid esikolmiku Katre Pesti, Luule Tiirmaa ja Ene Adams. Meeste mängus olid kolm esimest Raivo Ignatov, Ilmar Roosioks ja Aare Alliksaar.

Nimetatud võistlustel osales sel aastal ka uusi võistlejaid suurest, sügistalvel kujunenud omavalitsusest, ning mängimas käidi ka Viljandist.

  • Viljandi folgipetangil osalenud Luule ja Mati Tiirmaa tõid Võhma 3. koha.
  • Põltsamaa Jõe 44. suvemängudel triodele saavutati kolmikvõit: 1. koht- Ilmar Roosioks, Ivan Ignatov, Raivo Ignatov; 2. koht- Ando Saar, Aare Alliksaar, Rein Alliksaar; 3. koht- Indrek Kaalep, Raivo Vares, Mati Tiirmaa.

Iga mänguri käimised pole täpselt teada, aga kõik püüavad leida võimalusi end erinevates oludes proovile panna.

Kokku on suvised pühapäevad pakkunud vabaks ajaks sisukat tegevust piirkonna 27-le täiskasvanule ja 10-le noorele, mis teeb 3% meie linna elanikkonnast.

Seistes hea järelkasvu eest, toimus igas suvekuus  võistlus  noortele.

  • Juunipetangi parim oli Carl-Daaniel Sillat, 2. koha sai Elin Anijärv ja 3. koha Henri Helü.
  • Juulis õnnestus võita jälle Carl-Daanielil, 2. koha sai Karoliina Võõsa ja 3. oli Pärli Randmäe.
  • Augustis säras Karoliina Võõsa, 2. koha sai Carl-Daaniel ja 3. koha Elin Anijärv.

Noori oli osalemas kaugemalt maakonnast ja ka sootuks pealinnast.

Suvi on olnud kirev, võistlused emotsionaalsed ja tulemused igaühele iseenese mõõdupuuks. Täname igakülgse abi ja toetuse eest Mati Adamsoni ja soovime, et tal ikka järkuks tahet ja kirge tegijaid toetada!

 

Mati Tiirmaa

korraldaja