Laura Nurmsalu võistles maailma paremikuga

27. juuni 2021

Laura Nurmsalu on ühe meie valla edukaima sportlasena Eesti sportvibulaskjate koondise liige. Juunikuus  toimusid Türgis Antalyas Euroopa meistrivõistlused ja Tokyo olümpiakvalifikatsioon vibulaskmises. Meie Laura Nurmsalu oli treener Aune Variku juhendamisel heas vormis, naiskonnavõistlusel ühinesid Lauraga Reena Pärnat ja Triinu Lilienthal. Olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril Türgis võitles Laura end hooaja tippmargiga (658 silma) võimsalt 1/4 finaali. Treener Aune Varik: “Olümpiapääsme saamiseks oli meil vaja duelli võitu, kuid pidime vastu võtma kaotuse. Antalyas jagati 4 kohta riikidele ja meie jäime 5ndaks riigiks joone alla, olümpiapääsmest jäi meid lahutama kõigest 7 punkti.“ Individuaalselt teenis Laura  tiitlivõistlustel 17. koha ja olümpiaturniiril oli kaheksas. Järgmine võimalus olümpiapiletiks oli 18.-28. juunil Pariisis MK etapil, kus 102 naise konkurentsis jagati naiskondlikke ja individuaalseid kohti. Eesti naiskond oli seal taas võistlemas. Pandeemia mõjudest tingituna oli kogu võistluste korraldus keeruline, osalejad elasid väikses toas täielikus mullis, tihti tehti Covid-teste. Ajal, kui meie pidasime Laura kodukülas Põhja-Sakala valla Lehola-Lembitu suvepäeva, võistles tema, selle küla tüdruk, maailma tippudega olümpiapääsme eest. Laura saavutas Pariisis individuaalselt taas 17. koha. Uueks sihiks silme ees on USAs oktoobrikuus toimuvad maailmameistrivõistlused, milleks Laura juba valmistuma hakkab. Oleme üliuhked, et meil on vallas nii visa hingega sportlane! Laura käib tööl, on lõpetamas magistriõpinguid ja teeb samal ajal tippsporti. Põhja-Sakala vald soovib Laurale ja treener Aunele edu kõigil järgnevatel võistlustel ja jaksu tohutu visadusega kõige kõrgemaid eesmärke püüda!