Positiivsed projektiotsused toovad noortekeskustesse palju uut põnevat

12. aprill 2018

Aasta algus oli noorsootöötajatel tihe projektikirjutamise aeg – Eesti Noorsootöö Keskuse projektikonkursile oli võimalus esitada projekte, mille eesmärgiks oli seekord just keskuste igapäevase töö arendamine ja ka inventari soetamine. Koostöös noortega selgitati välja vajadused ja soovid ning sellest hakkasid sündima projektide ideed. Põhja-Sakala vallast osales konkursil 3 projekti ning kõik said positiivse rahastusotsuse.

Suure-Jaani Noortekeskuses  sai täisrahastuse projekt  „Reaalsuse avastamine läbi virtuaalsuse”. Projekti raames soetatakse Suure-Jaani Noortekeskusele Sony Playstation 4 Pro mängukonsool koos VR stardikomplektiga, samuti lisavarustust, mis annavad lisaväärtust ja põnevust mängudele.  Lisaks veel palju erinevaid mänge, mis sobivad erinevas vanuses lastele ja noortele. Uute vahenditega korraldame  projekti raames turniire ja sügisesel koolivaheajal  ülevallalise mängudeöö. Eriline tänu Mattiasele, Arturile ja Reimole, kes aitasid tublisti projekti valmimisele kaasa.

Paala Noortekeskuse  projekt ” Muusika ja Värvid ühendavad” pakub alates sügisest vahvat UV-valguse disko sarja erinevates valla noortekeskustes, et koondada meie valla noored eri paikadest kokku. Projekti rahastusega on võimalik soetada  enneolematult ägedad tarvikud valgusdisko läbiviimiseks, et disko atraktiivsemaks muuta, on võimalik endale näo- ja kehamaalinguid teha, mis UV-valguses helendavad. Projekti  ideede generaatoriteks on meie valla tublid noored- Timo, Barbara, Kristel, Kristjan ja Henry.

Sürgavere Noortekeskuse projekti Kiika kööki“  raames saab  noortekeskus uue kööginurga  koos kõigi lisadega – pliit, külmkapp, mikrolaineahi  jne.  Projekti raames korraldatakse nelja erineva teema ja sisuga toidukultuuri õhtute sari. Nende eesmärk on noortele tutvustada erinevate maade toite, avardada silmaringi ja õpetada noori tervislikult ning iseseisvalt süüa valmistama.

Projekte rahastab Eesti Noorsootöö Keskus ning Põhja-Sakala Vallavalitsus.

Ootame projektitegevustes kaasa lööma kõikide Põhja-Sakala valla piirkondade noori. Jälgige reklaami  noortekeskuste Facebooki lehelt ja olge aktiivsed osalema!