Tääksis tegutsev robootikaring napsas koha finaali

20. jaanuar 2017

14. jaanuaril toimus Tartus, AHHAA Teaduskeskuses FLL Estonia Lõuna-Eesti eelvoor. 34st osalenud meeskonnast pääses finaali 11 parimat, nende seas ka Suure-Jaani vallas tegutsev robootikaring. Eelvoorus kandis meeskond nime „COOL“, mis inglise keeles tähendab sõna „lahe“.

„Võistlus koosnes kolmest osast. Esimeses osas hinnati robotimängu, kus noorte ülesandeks oli luua robot, kes täidab ülesandeid,“ kirjeldab robootikaringi juhendaja Margus Mikkor, „lisaks hindasid kohtunikud ka roboti disaini ja tehtud programmi. Teine osa koosnes projektist. Võistluse projekti teemaks oli „inimeste ja loomade liit“. Sellest tulenevalt pidid noored tegema uurimistööd ja uurimuse tulemusena pakkuma uudse lahenduse olemasolevale teemale.“  Meeskond “Cool” valis projekti teemaks lamba. „Teema valimine läks kuidagi nii. Tääksi koolis oli loomade päev ning kooli toodi lammas,“ kommenteerib Mikkor, „peale teema valikut jõudsid lapsed järeldusele, et võiks teha lambaaia, mida juhiks robot. Suureks abiks oli õpetaja Mari, kes aitas noori projekti loomisel“.

Kolmandaks osaks oli meeskonnatöö, mida hinnati terve võistluspäeva ajal. Ülesanne oli legoklotsidest valmistada viis, kuidas noored AHHAA’sse jõudsid. Meeskond valmistas auto. „Need lapsed, kes haigestumise tõttu võistlusele ei tulnud, kujutati kaaslaste poolt luukeredena,“ sõnab Mikkor. See näitab, et meeskonnas on suur ühtekuuluvustunne. Finaali pääsemiseks tuli kõigis kolmes osas piisavalt punkte teenida, mis lõpuks kokku liideti. Robootikaringi juhendaja tõi välja, et lapsed nautisid võistlust ja koos tegutsemist: „Oli tore vaadata, kuidas noored ühiselt tegevuses olid.“

Hetkel on Margus Mikkori sõnul robootikaringis osalejaid piisavalt, „mõni koht on veel vaba“. Robootikaring toimub Tääksi koolis teisipäeviti kell 15.30. Huvilised on alati oodatud.

 

Suure-Jaani Noortekeskus tänab Margus Mikkorit, kelle juhendamisel saavutasid meie valla noored võistlusel hea tulemuse!

 

fll