Uued võimalused noortekeskustes

22. september 2015

Töökas  laagrisuvi on seljataha jäänud ja Suure-Jaani valla noortekeskustes on uus hooaeg hoogsalt käima läinud. Ka sellel hooajal osalesid meie valla noortekeskused Viljandi Maavalitsuse poolt korraldatud projektikonkursil ning saime positiivse rahastusotsuse kõigile neljale kirjutatud projektile.

Sellel aastal oli konkursi  prioriteediks korduvkasutatavate  vahendite soetamine ning seetõttu saime oma keskustesse juurde osta uusi põnevaid tehnikaseadmeid ja vahendeid, mida oma töös kasutada.

Suure-Jaani Noortekeskus sai sellel aastal rahastuse kahele projektile. Projekt” Õpipoisid jõuavad lavalaudadele” keskendub DJ-ameti propageerimisele ning  annab paremaid teadmisi helitehnika kasutamisest. Projekti kaudu saime soetada DJ-tööks vajaliku Pioneeri  Controlleri, millega on meie noortel võimalik ka ise pidusid korraldada. Oktoobrikuus on tulemas DJ-koolitus koostöös Noorte Diskorite Kooliga, mille järel toimub novembrikuus ka uute DJ-de konkurss.

Suure-Jaani Noortekeskuse teine projekt on  „Rohkelt rõõmu discgolfist”. Selle projekti raames on kavas Suure-Jaani discgolfi parki Suure-Jaani järve ääres ning Kondase pargis paigaldada lisaks praegu olemasolevatele  4 uut statsionaarset discgolfi korvi koos viskealade märgistega. Koos olemasolevatega on projekti lõppedes Suure-Jaanis võimalik mängida discgolfi 9 korviga, mis võimaldab korraldada ka väiksemaid võistlusi.

Sürgavere Noortekeskus soovib läbi näite- ja filmikunsti arendada noorte loovust ning pakkuda uusi vabaaja veetmise võimalusi. Projekti „Mina ja selle leidmine” kaasabil on võimlus soetada videokaamera,  mängukonsool ning televiisor. Projektis algatatakse noortele ka näitering ning toimuvad ka väljasõidud.

Paala Noortekeskuses toimub sellel aastal projekt „Nutikas vaba aeg”. Projekti peaeesmärk on suunata noored targalt kasutama oma vaba aega, luues neile võimaluse koos aega veeta, suhelda, paremini üksteist tundma õppida, uusi ja huvitavaid asju õppida läbi koolituse. Toimub IT-alane koolitus koostöös Nutilaboriga ning erinevad võistlused ja turniirid.

Ootame Suure-Jaani valla noori meie projektitegevustest osa saama. Jälgige reklaami ja kohtume noortekeskustes!