Uued võimalused noortele

19. juuni 2018

1.       Noorte Talu malev 16.-23.juulil

 Noorte Talu korraldab 16.-23. juulil 2018 maleva, kuhu otsime 13-20 aastasi töökaid Viljandimaa noori. Malevarühm on 9-liikmeline.
Noorte Talu asub Ohtla talus Savikoti külas Viljandi vallas (umbes 10 km Viljandist). Ööbimine toimub Noorte Talus, kus on meil olemas väike palkmaja koos sooja vee, elektri, köögi, pesemisvõimaluste ja ka saunaga. Kõik ööbimiseks vajalik on meie poolt.
Tööd tehakse nii Noorte Talus kui ka teistes taludes/ettevõtetes.
22. juulil toimub üle-eestiline Avatud talude päev, millest meie talu osa võtab ning kus malevlased ise külalisi võõrustavad ja kohvikut teevad.

Plaanis on ka üks väljasõit. Maleva juhendaja on Kairi Ong Viljandimaa Arenduskeskusest.
Maleva osavõtutasu on 25€. (Osaleja koht jõustub pärast osavõtutasu maksmist).
Maleva korraldamist toetavad Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit.
Registreerimine kestab kuni 12.juulini https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdnIa5tD2tp-1H7C7g5ayBevQ2V4nGqbQS0Z34modBvzcDBqg/viewfo

  2.       Erasmus+ rahvusvahelise noorte terviseprojekti Quality vs Quantity (QLife) lõpusündmus 10.-12.august 2018 Viljandis

 

Eesti, Läti ja Leedu noored tulevad kokku projekti lõpusündmuseks, mis on seotud ka Viljandis toimuva Humus Festivaliga.

Esimesel päeval pealelõunal (kui teiste riikide osalejad kohale jõuavad) toimub jooga töötuba ja tutvumine-suhtlemine, teisel päeval osaleme noortefestivalil Humus ja kolmandal päeval käime Noorte Talus ning räägime mida oleme selle projekti käigus õppinud ja milliseid koostööprojekte ja –ideid on tekkinud.

Eestist saab selle inglisekeelse sündmuse tegevustes osaleda kümme 12-26 aastast noort (nii nagu Lätist ja Leedustki), kui soovid osaleda, saada selle kohta mulle meil (kui ma kohe ei vasta, siis ära muretse, ma lähen vahepeal noortegrupiga Kreekasse, kui tagasi olen siis vastan).

Osalemine on tasuta, toitlustamine on selle 2,5 päeva jooksul kõigile osalejatele tagatud, aga ööbimist eestlastele ei pakuta.

  3.       Järva- ja Viljandimaa noorte kolmepäevane suvekool Valma seikluspargis 14.-16.august 2018         

 Suvekooli ootame aktiivseid noori vanuses 14+, kes on tegevad õpilasesindustes, noortekogudes, noortevolikogudes, õpilasfirmades ja teistes vahvates organisatsioonides või soovivad nendes tegutsema hakata.

Palun registreeri ennast suvekooli hiljemalt 14.juuliks https://www.surveymonkey.com/r/SWX8MZX

Kohtade arv on piiratud – kummastki maakonnast saab osaleda 20 noort. Suvekool on osalejatele tasuta, maakonnakeskustest viib suvekooli ka tasuta buss.

Peale registreerumist saadame osaleja e-postile lapsevanema avalduse allkirjastamiseks ja info kohaletuleku ning täpsustused suvekooli kohta.

Suvekooli korraldab õpilasfirma Audentius, Järvamaa Arenduskeskus ja Viljandimaa Arenduskeskus, toetab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Korraldajate infotelefonid:

58548353, Hannes

53775590, Laura

4.       Viljandimaa noorte suvepäevad PlaanX Öko 19.-25.august 2018

 Viljandimaa Arenduskeskus koos Viljandi Avatud Noortetehase ja noortega korraldavad 19.-25.augustil suvepäevad 12-18 aastastele Viljandimaa noortele.

Suvepäevad on sisustatud ettevõtlikku ja aktiivset eluhoiakut kujundavate tegevuste, arendavate ja seikluslike mängude ja meeskondlike tegevustega, sel aastal on fookuses keskkonnahoid ja taaskasutus. Õhtused ühistegevused viivad läbi noored ise (korraldajate abiga), et saada sündmuse läbiviimise ja meeskonnatöö kogemust. Lisaks omandatakse teadmised ja oskused oma ideede arendamiseks, projektide koostamiseks ja meeskonnatööks. Toimuvad ka noortelt noortele koolitused, kus noored ise saavad oma oskusi teistele noortele edasi anda.

Planeeritud on õppepäev Järvamaa keskkonna ja taaskasutus-organisatsioonidesse ja ettevõtetesse.

Suvepäevad toimuvad Venevere Puhkekülas Viljandimaal Kõo lähedal Venevere külas (Viljandist 44 km põhja suunas) kauni järve äärses männitukas.

Suvepäevade osalustasu on 50 eurot, õpilasesinduste liikmetele ja MTÜ Viljandimaa Lasterikkad perede noortele 25 eurot. Osalustasuga kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt mitte finantseeritavad kulud ja toetatakse noorte ideede elluviimist Viljandimaa noorte ettevõtlikkuse arendamise programmis.

Viljandimaa noorte suvepäevade korraldamist toetavad Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit.

Registreerumine kuni kohtade (45 kohta, hetkel alles 26) täitumiseni: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5eL7wrPUPmcyP7

Q7NGaQbi9kgp0TYpJjJuXP4qJGDluNJ3g/viewform

Mõnusat ja tegusat suve!