Ühisprojekt “Rahvusvaheliste seikluslaagrite ja perepäevade korraldamine”

Ühisprojekt „Rahvusvaheliste seikluslaagrite ja perepäevade korraldamine”

Suure-Jaani Vallavalitsus viib ajavahemikul 05.07.2016-30.08.2018 koostöös projektipartneritega Jokioise Vallavalitsus ja MTÜ Sürgavere Küla Selts ellu ühisprojekti „Rahvusvaheliste seikluslaagrite ja perepäevade korraldamine

Info projekti kohta leiad siit:

Ühisprojekti tegevuskava seiklusprojekt 2016

leader-meetme-logo-uritustelerohelise-joemaa-logo

 

Ühisprojekt ”Rahvusvaheliste seikluslaagrite ja perepäevade korraldamine” on korraliku hoo sisse saanud.

Projektimeeskonna hea eeltöö tulemusena sai paika seikluslaagri programm. Suure-Jaani valla ja Jokioise valla 44 noort ja 4 täiskasvanut osalesid põnevas laagriprogrammis 1.-4.augustini 2016 Sürgaveres.

Seikluslaager ”Tean, et suudan 2016” oli täis seiklusrikkaid päevi ja õhtuid.

Noored said osaleda meeskondlikus nutimängus, väljasõidul Ida-Virumaale Kohtla-Nõmme kaevanduspark-muuseumi, nauditi teravaid elamusi karjäärisafaril, seiklusmatkal ja matkal maa all, mängiti paintballi turniir, toimus meeleolukas fotojaht ja saalihokiturniir koos Norra noortega, karaokeõhtu, palju maavõistlusi Soome ja Eesti vahel, ronimine Viljandi lossimägedes ja lõpupiknik. Võistluste parimad said auhinnaks logodega kruusid projektipartnerilt Sürgavere Küla Seltsilt.

Ühine laager lõppes rõõmsas meeleolus, leiti toredaid uusi sõpru ning kogeti üheskoos põnevaid seiklusi.

Pildid:

 

seikluslaagri-uhispilt-2016capturecapture1capture7capture6capture5capture4capture3capture2

 

Hetkel on projektimeeskond vahekokkuvõtted teinud ja valmistutakse seiklusliku perepäeva ning uue seikluslaagri ettevalmistamiseks.

Meid ootavad erakordselt põnevad tegevused selle projekti raames aastal 2017.

 

Uute projektitegevuste vahekokkuvõte

8.-9. detsembril külastas meid koostööpartneri Jokioise valla esindaja Jari Menna, kellega saime arutada ühisprojekti „Rahvusvaheliste seikluslaagrite ja perepäevade korraldamine” tegevuskava aastaks 2017. Lepiti kokku, et veebruarikuus kohtutakse Jokioise vallas, kus lõplikult kinnitatakse tegevuskava. Seniks aga mõlemale poolele jõudu ettevalmistuste teostamiseks!

koostoopartneriga-toohoos

Mati Adamson ja Jari Menna tööhoos!

Plaanid uueks suveks

15.-17.märts külastasime Jokioise valda, et kokku leppida järgmiste projektitegevuste üksikasjad. Suvine ühine seikluslaager toimub 31. juuli-4. august 2017 Sürgaveres. Osalejate arv ja programmi tegevused said paika.

 Seiklusliku perepäeva ettevalmistamine
Ajavahemikul jaanuar-mai 2017 toimus Suure-Jaani noortekeskuses koos partneritega Seiklusliku perepäeva programmi arutelu ja tegevuste planeerimine. Maikuu alguseks oli detailne päevakava ja programm kokku lepitud ja tegevused seikluslikuks perepäevaks läbiviijatega kooskõlastatud.

Seikluslik perepäev 

Seikluslik perepäev 2017 

Lühikokkuvõte päevast: https://www.youtube.com/watch?v=eiYImXESXOs&feature=youtu.be

Juunis ja juulis valmistati ette järjekordset rahvusvahelist seikluslaagrit.

Seikluslaager Sürgaveres toimus 31. juuli-4.august 2017, projektitegevusi aitasid läbi viia vabatahtlikud Sürgavere Küla Seltsist. Projektipartnerite koostöös sai 46 noort ja 3 täiskasvanut osaleda 5-päevases rahvusvahelises seikluslaagris.

Seikluslaagri kava 2017

   
Pärast seikluslaagrit tehti vahekokkuvõte ja vaagiti 2018. a projektitegevusi. Ettevalmistusperioodil toimus ka batuudipäev noortekeskuses, et suveseiklused ka sügistalvel meelest ei läheks.

Seniste tegevuste analüüsi põhjal said ette valmistatud järgmised projektitegevused.

Seikluslik perepäev “Parim pühapäev perega” 2018 Suure-Jaani noortekeskuse juures

 

Seikluslik perepäev kauni ilmaga õnnestus suurepäraselt. Siin ka väike video päevast: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FksMLDvn9j04%3Ffbclid%3DIwAR3ySCBXONLDTHuEn2sRAfT9EdLePlCdMcPD_5wPDgazFd_v8wunThYMF48&h=AT04eKAAG2JW9T8g22Y5gX4ip3yIm3AnWuro_h_ZKee7vocF8rMhmRIWTIfAIPht9-u5CoDHHrv5hqAreC9F24-5YmLcfvCyYtDgNIx3c6BjeefawVJdfWMAXQ

      

Projektimeeskond kogunes juuni algul tagasiside ja hinnangute analüüsimiseks. Projekti kaheaastasest tegevusest tehti kokkuvõtted ja kavandati jätkutegevusi.  Kõik osapooled lugesid projekti õnnestunuks – kõik kavandatu viidi plaanipäraselt ellu ning ühisprojekti tulemustega võib väga rahule jääda. Valminud on projekti lõpparuanne ja kavandatud uued edasised ühised jätkutegevused. Eriti rõõmustas fakt, et ühisprojekti tegevuskavas planeeritud osalejate arv ületati suurelt. Kavandatud 70 noore asemel osales kahe aasta vältel seikluslaagrites kokku 90 noort, lisaks veel 7 täiskasvanut. Seikluslikel perepäevadel Suure-Jaanis käis kahel aastal kavandatud 600 asemel kokku lausa 735 registreeritud osalejat. Tegelik osalejate arv perepäevadel oli küll oluliselt suurem, aga nii suure avatud ürituse puhul on kõikide osalejate registreerimine siiski üsna võimatu. Positiivne on ka, et kui algse kava järgi pidi rahvusvaheline koostöö toimuma vaid Soome noortega, siis 2017. aasta seikluslaagris õnnestus kaasata noori ka Saksamaalt, Itaaliast, Türgist ja Lõuna-Koreast. Nii andis projektis osalemine meie noortele hindamatu rahvusvahelise kogemuse, lisandväärtuse, mis tulevikus paljudele võib uusi võimalusi avada. Põhja-Sakala Vallavalitsus soovib projekti raames toimunud tegevuste ning kõigi heade partnerite koostööga jätkata, et rikastada meie maanoorte võimalusi aktiivselt, kvaliteetselt,arendavalt  ja sisukalt oma vaba aega veeta.

9. november 2016